Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

 

Pražské mažoretky fungují pod TJ Sokol Vysočany – Česká obec sokolská a jsou členky Svazu mažoretek a twirlingu ČR – NBTA, z.s. Jejich historie sahá až do roku 1998. Dnes se řadí mezi přední mažoretkové soubory v České republice. V současné době mají Pražské mažoretky cca 80 členek ve věku 3 – 18 let, rozdělených do 4 věkových skupin.

Skupina Juniorek vznikla v září roku 2009. Začínala v počtu 10ti dívek předškolního věku, které se učily, jak být dobrou mažoretkou. Nyní má 22 mažoretek, které pilně trénují dvakrát týdně a pravidelně se účastní různých soutěží a vystoupení. V červenci 2018 byly naše mažoretky ozdobou na prestižním XVI. VŠESOKOLSKÉM SLETU v Praze, a to hned dvakrát. Nejprve ve velkém průvodu Prahou, a dva dny poté na Gala večeru v O2 aréně.

Ve Svazu soutěží slečny ve dvou disciplínách. V pochodovém defilé (pochod vpřed za doprovodu živého dechového orchestru na vzdálenost 100 metrů) a v druhé disciplíně pak v pódiové formaci (na moderní hudbu na pódiu).  

Juniorky odstartovaly svou sportovní kariéru (ještě jako děti mladší) prvním velkým úspěchem, v roce 2014, kdy vybojovaly na mistrovství Čech svůj první titul II. Vicemistr Čech. Poté se pravidelně umisťovaly na předních příčkách šampionátu a účastnily se MČR, které se každoročně koná v krásném lázeňském městě Poděbrady.

Ze své sbírky se mohou pochlubit dalšími tituly: Mistr Čech 2015, II. Vicemistr ČR 2015, Mistr mažoretkových formací Svazu hudebníků ČR 2015, Mistr Čech 2016, I. Vicemistr ČR 2016.

Sezónu 2018 mažoretky ukončily účastí na MČR v Poděbradech, odkud si přivezly ocenění za 3. nejlepší pochodové defilé v kategorii děti starší a v obrovské konkurenci skončily na skvělém 4. místě v České republice.

 

 rada.jpg

pozdrav.jpg

0744_strakonice.jpg

2013.jpg

2010.jpg